O mnie

Dietetyk Psychodietetyk Monika TurniakMoją misją jest nauka zdrowego odżywiania. Na pierwszym miejscu zawsze stawiam oczekiwania i potrzeby drugiego człowieka. Poprzez bogate doświadczenie zawodowe wypracowuję – zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi – indywidualne sposoby odżywiania. Układane przeze mnie jadłospisy jednocześnie spełniają zalecenia dietetyczne oraz odpowiadają na oczekiwania i gusty żywieniowe.

Zmiana diety i nawyków nie będzie jednak możliwa bez właściwego nastawienia i zmiany sposobu myślenia. Pacjenci, zgłaszając się do dietetyka, potrzebują nie tylko przygotowania odpowiednio zbilansowanej diety, ale także zrozumienia i pomocy w dotarciu do rzeczywistych przyczyn problemów żywieniowych, z którymi się borykają.

Wychodząc naprzeciw osobom, które nie potrafią odnaleźć poczucia kontroli w sferze odżywiania, rozwijam swoje kompetencje w zakresie psychologii zachowań żywieniowych – zdobyłam kwalifikacje zawodowe jako psychodietetyk.

Jako psychodietetyk jestem wspierającym trenerem zdrowego stylu życia. Udzielam porad oraz pracuję z pacjentami zarówno nad sferą odżywiania się, jak i sferą psychologiczną, szukając przyczyn problemu i dążąc do spowodowania trwałej zmiany w różnych – nie tylko żywieniowych – obszarach życia.

Pomagam osobom zmagającym się z różnymi problemami w sferze odżywiania się (m.in. nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, nadwagą, otyłością, objadaniem się), zarówno z nadmierną, jak i prawidłową masą ciała bądź niedowagą. Łączę wiedzę medyczną dotyczącą zdrowego odżywiania z wiedzą psychologiczną w zakresie uwarunkowań zachowań związanych z dietą.

Prywatnie często eksperymentuję w kuchni, w wolnym czasie spaceruję, jeżdżę na rowerze i rolkach.